#czarnyprotest

Dzień dobry, jestem Polką, jestem kobietą, jestem katolikiem, nie mieszkam w Polsce.

Type emocji wzbudza we mnie ta cała sprawa z ustawą antyaborcyjną, tak się wszystko we mnie burzy, gotuje i wrzy.
Szukałam słów, by wyrazić to wszystko, co tam w środku krzyczy, słów takich, co zmienią bieg wydarzeń, wstrząsną umysłami i sercami, co pojednają tych, którzy politycznymi przekupstwami zostali podzieleni, co skupią naszą uwagę na zrozumieniu i szacunku, nie osądzaniu.
Przeczytałam takich słów tysiące w ciągu ostatnich kilku dni, słów o cierpieniu kobiet, których dzieci rodzą się martwe lub umierają na ich oczach zaraz po urodzeniu, o dramatach rodzin, gdzie życie matki jest zagrożone, o tragediach gwałtu, o strachu, o aborcji, która nie zniknie, ale zejdzie do podziemi.
Słów tak dosadnych, tnących jak noże, wwiercających się w mózg, świdrujących emocje i nawet one obijają się bezsilnie od ekranu do ekranu, od zdjęcia do zdjęcia i w końcu obiły się od murów parlamentu.
Nie znajduję słów, a co jak co, ciąć słowami to ja zawsze potrafiłam (nie, nie ma się czym chwalić).

Myślę, że chciałabym spojrzeć w oczy każdemu księdzu/chrześcijaninowi, który był w stanie stanąć twarzą w twarz ze zgwałconą kobietą/dziewczynką i powiedzieć jej:
“MUSISZ urodzić to dziecko. Przez najbliższe 9 miesięcy lub całe życie, każdego dnia, w każdej minucie musisz pamiętać o bólu i upodleniu. Musisz czuć je w swoim ciele. Nie, nie wiem, czy NFZ refunduje dożywotnią opiekę psychologa, jeśli nie urodziłaś się z wystarczającą ilością heroizmu we krwi. Spokojnie, na pewno w aptekach niedługo dostępne będą ampułki z eliksirem bohaterstwa (podawać dożylnie) dostępne bez recepty (nie obciążają sumienia)”.

Chciałabym im spojrzeć w oczy i tam odnaleźć odpowiedź, czy tak właśnie potraktowałby tę kobietę Bóg, gdyby to On przed nią stanął i czy trzymałby w ręku kodeks karny.
Jeśli tak, i to jest ten Bóg, w którego wierzę (wierzymy?), to ten świat zaiste jest smutny jak pizda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s